TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Toyota Türkiye’nin Trafik Güvenliği Resim Yarışması Sonuçlandı Minik Öğrenciler Ödüllendirildi

25 Haziran 2014
Toyota Türkiye’nin ilkokul birinci sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirdiği “Trafikte Araçlar ve Yayalar, Uyulması Gereken Kurallar” temalı resim yarışmasında dereceye girenler belirlendi. Ödül töreni 6 Mayıs 2014 Salı günü Serdivan Trafik Parkında gerçekleştirildi. Trafik Haftası kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen törende Bahçelievler İlköğretim Okulu’nun gösterileri de beğeni ile izlendi.
 
İlkokul birinci sınıf öğrencilerine yönelik resim yarışmasına 48 okuldan 370 resim katıldı. Bu resimler arasından ödüle layık görülen en başarılı 20 resmin ödül törenine Sakarya il protokülü ile birlikte Toyota Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Orhan Özer, Kurumsal Strateji Planlama Koordinatörü Nobuo Kakimura ve Kurumsal İletişim Müdürü Adil Taşkın katıldı. Törenin bitiminden sonra başarılı  öğrencilere ödülleri protokol ve Toyota Türkiye üst yönetimi tarafından sunuldu. Dereceye giren 20 öğrenci Toyota Türkiye tarafından çeyrek altınla ödüllendirildi.
 
Resim yarışması töreninde konuşma yapan Toyota Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Orhan Özer “Trafik güvenliğinin ülkemizin en büyük problemleri arasında yer almasından yola çıkarak, bu konuda erken yaşlarda eğitim almanın çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bu düşünce ile 8 yıldır “trafik güvenliği”ne çocuklarımızın ilgisini çekmek için ilkokul birinci sınıf öğrencilerine yönelik resim yarışması düzenliyoruz. Bunun dışında son 4 yıldır da her hafta bir okulumuzun 3.sınıf öğrencilerini fabrikamızda konuk ederek, temel trafik bilgilerini, emniyet kemeri kullanımının önemini, yaya geçitlerini kullanma kurallarını anlatan bir eğitim veriyoruz. Her iki faaliyetimize bugüne kadar 5 binden fazla çocuğumuz katıldı.
 
Şehrimizde emniyet kemeri kullanımının daha da yaygınlaştığı, sürücü ve yayaların daha bilinçli ve duyarlı oldukları bir ortam hepimizi mutlu edecek, daha da güvenli bir hayat sürmemizi sağlayacaktır. Bu konuda ilimiz yöneticilerinin hassasiyetlerini ve konuya özel ilgi gösterdiklerini biliyorum ve kendilerine teşekkür ediyorum.
 
Ayrıca, bugünkü trafik haftası kutlama etkinliğinde ev sahipliğini üstlenen Bahçelievler İlköğretim Okulu öğrencileri ile değerli öğretmenlerini ve resim yarışmamıza iştirak eden, dereceye giren 20 resmi yapan tüm çocuklarımızı kutluyorum” dedi.