TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Toyota'dan Trafik Güvenliği Resim Yarışması

24 Kasım 2015
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, il genelinde gerçekleşen Trafik Haftası kutlama etkinlikleri içinde yer alarak, trafik güvenliğine dikkat çekmek amacıyla düzenlediği resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi. 
 
Ulusal Trafik Haftası kapsamında 5 Mayıs Salı günü Serdivan Trafik Parkı’nda gerçekleşen il kutlamalarına Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Emniyet Müdürü ve İl Jandarma Alay Komutanı , Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye adına Genel Müdür ve CEO Orhan Özer ve çok sayıda davetli ve öğrenci katıldı. 
 
Programda Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’un “Trafik Haftası” ile ilgili yapmış olduğu konuşmasının ardından Hakkı Demir Ortaokulu öğrencileri tarafından trafik kurallarıyla ilgili şiirler okundu, tiyatro ve halk oyunları gösterileri yapıldı.
 
Programın sonunda Toyota Otomotiv Sanayi tarafından düzenlenen ve 190 öğrencinin katıldığı trafik güvenliği temalı ilkokullar arası resim yarışmasında dereceye giren 20 öğrenciye ödülleri protokol tarafından verildi. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye adına konuşma yapan Orhan Özer, “İnsana saygı anlayışımız çerçevesinde trafik güvenliği konusunu, bir otomotiv üreticisi olarak temel konularımızdan biri olarak kabul ediyoruz. Trafik ile ilgili bilinç ve farkındalık ne kadar erken yaşlarda başlarsa, kuralları benimseme, uygulama ve uyma o oranda kalıcı olacaktır. Bu nedenle, trafik güvenliği konusunda, geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımız için resim yarışması ve fabrikamızda gerçekleştirdiğimiz trafik okulu gibi projeleri sürdürmekteyiz. Bugüne kadar çizdikleri resimlerle aktivitemize dahil olan 3 binden fazla öğrencimiz ile trafik okulunda eğitim verdiğimiz 4 bine yakın öğrencimiz, gelecekte trafik konusunda daha bilgili ve başkalarına örnek insanlar olacaklardır. Bu yıl gerçekleştirdiğimiz yarışmamızda başarılı olan 20 öğrencimizi kutluyorum. Katkılarından dolayı Sakarya Valiliği’ne, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve Sakarya Emniyet Müdürlüğü’ne teşekkür ediyorum” dedi.