TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

12’inci Teknik Proje Yarışması'nda Ödüller Sahiplerini Buldu

24 Mayıs 2017
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle bu yıl 12’ncisi gerçekleştirilen Ortaokul ve Liseler Arası Teknik Proje Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
 
 
 
 
 
 
Sakarya genelinde 12’ncisi gerçekleştirilen Teknik Proje Yarışması’nın ödülleri Erol Olçak Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yapılan ve yaklaşık 310 öğrencinin 193 projeyle dahil olduğu yarışmanın ödül törenine Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Kıdemli Başkan Yardımcısı Necdet Şentürk ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre de katıldı.
 
Bu yıl 36 öğrenci tarafından çevre ve otomasyon kategorilerinde üretilen 20 proje ödüllendirilirken, yarışma kapsamında en fazla proje üreten okul Pamukova 75. Yıl Ortaokulu, en fazla dereceye giren proje üreten okul ise Geyve Teknik Lise ve METEM oldu. Ödül töreninde birinci olan öğrencilere 2 adet tam altın, ikinci olanlara 1 adet tam altın, üçüncülere 1 adet yarım altın, dördüncü ve beşincilere ise sırt çantası hediye edildi.
 
Toyota olarak sürekli iyileştirme temel ilkesi ile hareket ettiklerini ve bu doğrultuda eksiklerini belirleyip herkesin katılımıyla daha iyisini yapmak için çabaladıklarının altını çizen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Kıdemli Başkan Yardımcısı Necdet Şentürk törende yaptığı konuşmada, “sürekli iyileştirme ilkesini hayata geçirmek iyi eğitimli ve öğrenmeye açık bireyler ile mümkündür” dedi. 12 yıldır düzenledikleri proje yarışmasıyla gençlerin fikirlerini desteklemek ve ar-ge becerilerini teşvik etmek anlamında memnuniyet duyduklarının belirten Şentürk, “Toplamda beş binden fazla öğrencinin katılım gösterdiği yarışmalarımıza bu yıl 300’den fazla öğrencimiz çevre ve otomasyon alanlarındaki projeyle dahil oldu. Gösterilen yüksek katılımdan dolayı da ayrıca mutluyuz” ifadelerini kullandı.
 
Geliştirdikleri projelerle ödül almaya hak kazanmış öğrencilerin yanında ailelerine ve öğretmenlerine tebriklerini ileten Şentürk, Sakarya Valiliğine ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de katkılarından dolayı teşekkür etti.