TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Toyota Otomotiv Sanayi'den Geleneksel İftar Buluşması

16 Haziran 2017
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin gelenekselleşen iftar buluşması, 15 Haziran Perşembe günü Sakarya’daki üretim tesislerinde düzenlendi.
 
Bu yıl 6’ncısı düzenlenen Toyota Otomotiv Sanayi’nin geleneksel iftar buluşması, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Hiroshi Kato ve Kıdemli Şirket Genel Müdür Yardımcısı Necdet Şentürk’ün ev sahipliğinde gerçekleşti. Buluşmaya Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Garnizon Komutanı Sebahattin Kalkan, İl Jandarma Komutanı Emin Dursun, Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı, Arifiye İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Karaaptiler Mahallesi Muhtarı Sebahattin Tongur’un yanı sıra fabrika çalışanları ile Sakarya yerel basını temsilcileri de katıldı.

 Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Hiroshi Kato, geleneksel iftar buluşmalarına katılımlarından dolayı başta Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş olmak üzere devlet yetkililerine, yerel basın temsilcilerine ve tüm davetlilere teşekkürlerini sunarken, “Ramazan ayında fırsat buldukça iftarlarda çalışanlarımızla olmaya çalışıyoruz. Bugün de hep birlikte sizleri fabrikamızda ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Geçen yılki iftar yemeğimiz, yeni modelimiz Toyota C-HR’ın seri üretim hazırlıklarının sürdüğü yoğun bir dönemdeydi. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz en zorlu proje olduğundan bizim için çok heyecanlı ve biraz da stresliydi. Fakat tüm zorluklarına rağmen çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımızın büyük katkıları ile projeyi başarıyla gerçekleştirdik. Toyota C-HR ile, Japonya dışında Toyota’nın yeni global platformunda araç üreten ilk fabrika olmaktan ve Türkiye’nin ilk hibrit aracını üretmekten gurur duyuyoruz” dedi. C-HR modeli ile Sakarya ihracatına büyük bir katkı yapmaktan dolayı duydukları memnuniyeti ifade eden Kato, yılın ilk 5 ayında Sakarya’nın yüzde 237 oranıyla ihracatını en çok artıran il konumunda olduğunu söyledi.