TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye'de Çevre Ayı Faaliyetleri Tamamlandı

19 Temmuz 2017
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen çevre ayı faaliyetleri başarıyla tamamlandı. Ay boyunca çalışanlar ve ailelerinin katılımı ile yapılan aktivitelerle, toplumun çevresel duyarlılığı artırıldı.
 
Çevreci araçlar üreterek geri dönüşümü her alanda destekleyen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, bu yıl da Çevre Ayı faaliyetlerini verimli bir şekilde tamamladı. Çevre ayı kapsamında çalışanların katılımı ile fabrika yaklaşım yollarında 5S aktivitesi gerçekleştirilirken, kağıt, plastik, cam, metal ve zararlı olmak üzere toplamda 41 kg atık toplandı. Ayrıca kuş evleri ve yemlikler meydana getirip fabrika içinde daha yaşanılabilir bir ekosistem oluşturmak için çalışmalar yapıldı.
 
Çevre Ayı süresince fabrikanın çeşitli noktalarına farkındalık yaratmak amaçlı afişler yerleştiren Toyota Otomotiv Sanayi, “Doğa ile Uyum İçerisinde Bir Toplum Oluşturma Mücadelesi” kapsamında fabrika sınırları içerisinde bulunan ağaç ve bitki türlerini inceleyip çeşitliliğin artırılması anlamında da çalışmalarını sürdürdü. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, çalışanların 4-7 yaş aralığındaki çocukları için “doğa ve biyolojik çeşitlilik” temalı resim yarışması düzenlerken aynı zamanda Pamukova ilçesinde fidan dikerek bölgenin ağaçlandırmasını sağladı.