TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Teknik Proje Yarışması - 2010

15 Nisan 2010
Toyota Türkiye-Sakarya Valiliği İşbirliği ile İlköğretimler ve Liseler Arası Teknik Proje Yarışması
 
 
Toyota Türkiye ve Sakarya Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ilköğretimler ve liseler arası Teknik Proje Yarışması bu yıl beşinci kez gerçekleştirildi. Yarışmanın ödül töreni AFA Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Çevre ve otomasyon kategorilerinde 600’e yakın öğrenci tarafından üretilen 305 proje içerisinden, 40 projeyi geliştiren 78 öğrenci ve en fazla projesi dereceye giren 2 okul ödül almaya hak kazandı. Törene Toyota Türkiye Genel Müdür ve CEO su Sn.Tamer Ünlü, Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Sn.Takeshi Marusawa ve Kurumsal Strateji Planlama Genel Müdürü Sn.Hajime Yamamoto katılımda bulundular.
 
Törende konuşma yapan Sn.Marusawa: “Teknik proje yarışmasını uygulamaya beş yıl önce başladık. Teknik proje yarışması ile amaçladığımız, genç öğrencilerin yeni fikirler üretmelerini desteklemek ve teşvik etmektir. Geçen beş yıl içinde öğrenciler, sayıları binin üzerinde çeşitli projeler geliştirdiler. Yeni fikirler üretme yolunda gençlere gösterdikleri destek ve gayretleri için öğretmenlere ve ailelere ve dereceye giremese de yarışmaya iştirak eden tüm öğrencilere teşekkürlerimi iletirken, ödül almaya hak kazananları kutlamak istiyorum. Sakarya Valiliğine ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne topluma katkı aktivitelerimize destekleri ve değerli işbirlikleri için takdirlerimi iletmek istiyorum” dedi.
 
Yarışmada ilk 10’a giren 78 öğrencinin tamamı ödüllendirilirken, kategori birincilerine dizüstü bilgisayar, ikincilere masaüstü bilgisayar, üçüncülere dijital fotoğraf makinası ödül olarak verildi. En çok projesi dereceye giren okullar ise projeksiyon makinası ile ödüllendirildi. Ödül alan okul ve öğrencilerin listesi ektedir.
 
Ödüllendirilen öğrenciler töreninin sonrasında Toyota Türkiye tesislerinde fabrikayı yakından tanıma ve projelerinin daha da geliştirilmesine yönelik ilgili çalışanların görüş ve önerilerini dinleme fırsatı buldular. Toyota’nın sürekli iyileştirme felsefesi ışığında yapılan aktivite ile öğrenciler, konularında yetkin kişilerden farklı bakış açılarından edindikleri görüş ve öneriler ile kişisel gelişimleri açısından önemli kazanımlar sağladılar.