TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Toyota Türkiye Trafik Güvenliği Okulu Açıldı

22 Aralık 2010
SAKARYA-Toyota Türkiye, eğitim, çevre ve trafik konularında 6 yıldan bu yana Sakarya’da gerçekleştirmekte olduğu “teknik proje yarışması”, “trafik güvenliği bilinci geliştirme”, “çevre turu” ve “ilkokullararası futbol turnuvası” projelerine bir yenisini daha ekledi. “Trafik Güvenliği Okulu” projesi ile, ilkokul üçüncü sınıf öğrencilerine temel trafik kurallarının görsel ve uygulamalı araçlarla anlatılması ve trafik konusunda kurallara uyan duyarlı nesillerin yetişmesine katkı sağlanması hedeflendi.
 
21 Aralık 2010 tarihinde, Vali Yardımcısı Muammer Aksoy, İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Zeki Ateş, Bölge Trafik Şube Müdürü Mustafa Ayancı, Serdivan ve Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve Toyota Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Orhan Özer ile diğer Toyota yetkililerinin katılımıyla ilk aktivite Toyota Türkiye fabrikasında gerçekleşti. İlk yıl, Arifiye bölgesinden 400’e yakın ilkokul üçüncü sınıf öğrencisinin bu aktiviteye katılımı planladı. İlk grup, Üzeyir Garih ve Bekir Sıtkı İlköğretim Okullarının 3.sınıf öğrencilerinden oluştu. İçeriğinde görsel ve uygulamalı olarak trafik kuralları anlatılan bu aktiviteye Toyota Türkiye Trafik Gönüllüleri de destek verdiler.
 
Törene katılan öğrencilere sertifikalarını protokol üyeleri verdiler. Düzenlenen törende Toyota Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Orhan Özer “Trafik konusunda erken yaşlardan itibaren verilen eğitimler gelecekte daha bilinçli bir neslin oluşmasına katkı sağlayacaktır. Bir otomobil üreticisi olarak biz, Toyota Türkiye, bu konuda sorumluluklarımız doğrultusunda projeler geliştirmeye gayret ediyoruz. İleride trafiğin ülkemiz gündeminde daha alt sıralarda olmasını umuyorum ” dedi.
 
2011 Çevre Turu Aktivitesi Başladı
 
İlkokul 5.sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen ve geçtiğimiz yıl Arifiye İlçesi ile başlayan “çevre turu” aktivitesi ise ikinci yılında Serdivan İlçesi ile devam edecektir. Yıl boyunca yaklaşık 1.200 öğrencinin aktiviteye katılımı planlanırken, bu yıl içerik Toyota Türkiye Çevre Gönüllüleri’nin katkıları ile genişletilmiştir. Hacı Emine Oba İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan 60 kişilik ilk grup ile yeni eğitim yılının ilk aktivitesi de aynı gün ilgili protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.