TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Trafik Güvenliği Resim Yarışması 2012

08 Mayıs 2012
8 Mayıs 2012 Salı günü AFA Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Trafik Haftası kutlamalarında Mehmet Zorlu İlköğretim Okulu’nun gösterilerinin ardından Toyota Türkiye’nin “Trafikte Araçlar ve Yayalar, Uyulması Gereken Kurallar” temalı resim yarışmasının ödül töreni gerçekleşti.
 
İlkokul birinci sınıf öğrencilerine yönelik resim yarışmasına katılımda bulunan 350 resim arasında ödüle layık görülen en başarılı 20 resmin ödül törenine Sakarya il protokolünün yanısıra Toyota Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Sn.Orhan Özer ve Kurumsal Strateji Planlama Genel Müdür Yardımcısı Sn.Cengiz Belgin katılımda bulundu. Törenin bitiminden sonra başarılı öğrencilere ödülleri protokol ve Toyota Türkiye üst yönetimi tarafından takdim edildi.
 
 
Düzenlenen törende Toyota Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Sn.Orhan Özer şunları söyledi:
“Öncelikle, 2006 yılından bu yana ulusal trafik haftası kutlamalarında yer almaktan mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Dünyanın en önemli otomobil üreticilerinden biri olarak, Toyota, trafik güvenliği konusuna son derece önem vermektedir. Bunu hem araç ve yaya güvenliği ile ilgili iyileştirme çalışmaları ile hem de faaliyette bulunduğu ülkelerde trafik bilincine katkı çalışmaları ile yerine getirmektedir.
 
Trafik güvenliği konusuna dikkat çekmek, bu konuda farkındalığı arttırmak için ulusal trafik haftası kutlamalarında yer alıyoruz. Bugünkü etkinliğimiz olan resim yarışmasıyla, öğrencilerimizi ödüllendiriyoruz ve onların küçük yaşlarına rağmen trafik bilincini arttırıyoruz. Ayrıca, çalışanlarımızdan oluşan gönüllü grubumuz son üç yıldır bu etkinliklerde görev almaktadır.
 
Bunun dışında son 2 yıldır geliştirdiğimiz yeni bir proje olan trafik okulu ile ilimizdeki ilköğretim üçüncü sınıf öğrencilerini şirketimize davet ediyor, böylelikle hem fabrikamızı görmelerini hem de trafik konusunda bilinçlendirici faaliyetlere bizzat katılmalarını sağlıyoruz. Geçen yıl Arifiye ilçesinden 600 öğrenci ile başlayan faaliyet bu yıl Serdivan’dan 1200 öğrencinin katılımıyla devam etmektedir. Yapılan her faaliyetin gelecekte trafik güvenliği konusunda daha bilgili bir nesil oluşmasına katkıda bulunacağına inanıyoruz.
 
Son olarak, bugün trafik güvenliği konusuna dikkat çeken sunumlar hazırlayan tüm öğrencileri ve yaptıkları çok güzel resimlerle İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğümüz yarışmaya katılan ve dereceye giren tüm çocuklarımızı kutlamak istiyorum.
 
İşbirliklerinden ve katkılarından dolayı Sakarya Valiliğine, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Emniyet Müdürlüğüne saygılarımı sunuyorum” dedi.
 
Programın sonunda dereceye giren 20 öğrenci Toyota Türkiye tarafından çeyrek altınla ödüllendirildi.