TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Toyota Verso’yu Türk Mühendisler Tasarladı Sakarya’da üretildi...

08 Temmuz 2013
Toyota Verso, Türkiye’de üretilen ilk MPV (çok amaçlı araç) araç olup, 2004 yılından bu yana  Sakarya’da bulunan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. üretim tesislerinde üretilmektedir. Yenilenen Verso’nun üretimi Kasım 2012 tarihinde başlamış olup, halen Toyota Türkiye üretim hatlarında seri üretimi devam etmektedir. 2013 yılında yaklaşık 50.000 adet üretilecek ve 30’dan fazla ülkeye ihraç edilecektir.
 
Toyota Adapazarı fabrikasında üretilen Yenilenen Verso, Toyota’nın  “Keen Look - Keskin bakış” ve “Under Priority - Öncelikli” tasarım anlayışı ile şimdi daha dinamik bir görünüme sahip. Sakarya yerel basını ile buluşmada konuşan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. Genel Müdürü ve CEO’su Orhan Özer, yenilenen Verso’nun aralarında Türk mühendislerin de bulunduğu bir ekip tarafından Avrupa’da tasarlandığını ve Adapazarı Fabrikasında üretildiğini belirterek “Toyota olarak kullanıcılarımızın memnuniyeti her zaman birinci önceliğimiz oldu. Yeni Verso’nun iç ve dış görünümünün yanısıra sürüş konforu ile ilgili de çeşitli iyileştirmeler yapıldı. Bu sınıf araçları tercih eden kullanıcıların giderek artan taleplerini karşılamak için tasarlanan Verso, önceki versiyonlarında olduğu gibi Türkiye ve Avrupa pazarı için özel olarak geliştirilmiştir. Görünüm ve sürüş ile ilgili toplam 470’ten fazla parça değişmiş olup, bu parçaların tamamı ilk kez Toyota'nın Avrupa tasarım merkezi tarafından yeniden tasarlanmıştır” şeklinde konuştu.   
 
Yılın ikinci yarısından itibaren Toyota Türkiye’nin yeni modeli Corolla’nın seri üretimi başlamış olacaktır. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. Genel Müdürü ve CEO’su Orhan Özer “daha ileriye gitmek için şirket olarak çok çalışıyoruz. İlerleyen dönemde üretim adetlerimizi çok daha fazla arttırmak, istihdam ve ihracatımızı daha da üstlere çıkarmak için yoğun çaba sarfediyoruz” dedi.