TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Toyota çalışanları Kızılay'a kan bağışında bulundular

08 Temmuz 2013
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş çalışanları Türk Kızılay’ına kan bağışında bulundu. 2011 yılından bu yana düzenli olarak kan bağışında bulunan Sakarya’da bulunan Toyota Türkiye fabrikası çalışanları, kan bağışının bir insani görev olduğu bilinci ile Toyota’nın insana saygı ilkesi anlayışı içinde bu kampanyaya gönüllü olarak katıldılar. Son 3 yıldır düzenli olarak gerçekleşen kan bağışı kampanyasında 2011 yılında 216, 2012 yılında 251 ve 2013 yılında 280 Toyota çalışanı Kızılay’a kan verirken, son üç yılda toplamda 747 çalışan kan bağışında bulunmuş oldu. Toyota Türkiye tesislerinde gerçekleşen kan bağışı kampanyasında her bir Toyota çalışanı bir ünite yani 400 ml’lik kan bağışında bulundu.
 
Kızılay yetkilileri kan vererek kan bağışı kampanyasına destek veren Toyota Türkiye çalışanlarına kurtardıkları hayatlar adına teşekkür ederken, kan vermenin yararlarını da şöyle anlattılar;
“ Kan verilerek kemik iliğinin yağlanmasını önleyip kan yapımı canlı tutulur, verilen kanın yerine anında vücuttan genç hücreler dolaşımına katıldığı için, bağışçı daha dinç ve canlı olur. Kandaki yüksek yağ oranı düşer. Kan bağışı kalp krizi ihtimalini %90 azaltır. Kan bağışlayan kişide baş ağrısı stres, yüksek tansiyon, yorgunluk gibi rahatsızlıkların giderilmesinde çok büyük katkısı olur.”
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş, kan bağışı faaliyetini gelecek yıllarda da devam ettirmeyi hedefliyor.