TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Toyota Türkiye-Sakarya Valiliği İşbirliği ile düzenlenen Ortaokul ve Liseler Arası Teknik Proje Yarışması Sonuçlandı

27 Mayıs 2014
Toyota Türkiye ve Sakarya Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ortaokul ve liseler arası Teknik Proje Yarışması bu yıl 9’uncu kez gerçekleştirildi. Yarışmanın ödül töreni Toyota Türkiye  Konferans Salonu’nda düzenlendi. Çevre ve otomasyon kategorilerinde 700 öğrenci tarafından üretilen 360 proje içerisinden, kendi kategorilerinde ilk ona giren 40 projeyi geliştiren 77 öğrenci ve en fazla projesi dereceye giren Karasu Namık Kemal Ortaokulu ve Geyve Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi ödül almaya hak kazandı. Törene Toyota Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Orhan Özer ile birlikte icra komitesi üyeleri Baş Koordinatör Hiroshi Kato,  Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yasuhiko Ishibashi ve Finans ve İdari İşler Direktörü Tamer Beksan da katılımda bulundular.
 
Ödül töreninde bir konuşma yapan Toyota Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Orhan Özer, “Toplumla birlikte sürdürülebilir gelişim için eğitime ve çevreye destek” anlayışımıza uygun olarak yürüttüğümüz  faaliyetlerimizden birisi de “teknik proje yarışması”dır. Genç öğrencilerin fikirlerini desteklemek ve onların proje yürütme ve araştırma-geliştirme becerilerini teşvik etmek, eğitimin önemini bilen ve yeni fikirleri her zaman destekleyen bir şirket olarak, bizim önceliğimizdir. Bugün burada düşünen ve üreten pırıl pırıl gençlerimizi ve onların projelerini görmekten çok mutluyuz. Gençlerimizi yeni fikirler üretme yolunda destekleyen değerli öğretmenlerine ve ailelerine ve ayrıca dereceye giremese de yarışmaya iştirak eden tüm öğrencilerimize yürekten teşekkürlerimi iletiyorum. Elbette ki bu projeyi gerçekleştirmemizdeki değerli katkılarından ve desteklerinden dolayı Sakarya Valiliğine ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine de ayrıca teşekkür ediyorum. Bu yıl yarışmamıza 700 öğrencimiz tarafından çevre ve otomasyon alanlarında üretilen 360 proje katılımda bulundu. Böylece bugüne kadarki toplam öğrenci katılımı 4 bine ulaştı. Bugün ödül alacak projeleri üreten gençlerimiz fikirlerini başarıyla hayata geçirip, ödül almaya hak kazandılar. Bu başarılı öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.
 
Yarışmada ilk 10’a giren 77 öğrencinin tamamı ödüllendirilirken, kategori birincilerine i-pad, ikincilere dijital fotoğraf makinası, üçüncülere ise ödül olarak saat verildi. En çok projesi dereceye giren okullar ise dizüstü bilgisayar ve projeksiyon cihazı ile ödüllendirildi.