TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık İle Yeni Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’yi Ziyaret Etti

18 Haziran 2014
Türk otomotiv sektörüne ve ekonomisine, yaptığı ihracat ve yatırımlarla katkılarını sürdüren Toyota Türkiye’yi ziyaret eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile yeni atanan Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş 17 Haziran tarihinde fabrikayı gezerek, incelemelerde bulundular.
 
İhracat şampiyonları listesinde yer alan Toyota Türkiye fabrikasını ziyaret eden Bakan Işık ve Vali Coş, yeni yatırım ve üretim hedeflerine ilişkin bilgi aldılar.
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş Genel Müdürü ve CEO’su Orhan Özer bu nezaket ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, “ Toyota Türkiye 3.500 kişiye sağladığı istihdamın yanı sıra, ürettiği kaliteli araçların %85’i oranında ihracatı ile Türk ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Sayın Bakanımız Fikri Işık ve yeni valimiz Hüseyin Avni Coş’un fabrikamızı ziyaret ederek, bilgi almaları bizleri çok mutlu etmiş ve ileriye dönük faaliyetlerimiz için motive etmiştir. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.