TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’de Kalite Ayı Kutlandı

15 Aralık 2014
Her yıl Kasım ayı Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye tarafından kalite ayı olarak kutlanmaktadır.
Bu yıl 11. defa gerçekleşen etkinliklerde ‘İşlerdeki kritik adımlara hakim olmak ve standart işe uyumu sağlayarak kalite bilincini yükseltmek’ teması ele alındı. Toyota Japonya’nın 1959 yılından bu yana gerçekleştirdiği “Kalite ayı” aktivitesini, Toyota Avrupa’ya bağlı üretim şirketleri de 11 yıldır uygulamaktadırlar.
 
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, çalışanlarının kalite bilincini yükseltmek ve mevcut kalite uygulamalarının güçlendirilmesini sağlamak amacıyla Kalite başlığı altında çeşitli faaliyetler düzenliyor. Bu yıl 11’inci kez kutlanan Kalite ayı, çalışanların işlerindeki kritik noktalara sahip olması ve standart işe uyumu sağlayarak kalite bilincini yükseltmek temasıyla gerçekleşti. Kaliteli üretimi ile Toyota fabrikaları arasında en başarılı tesislerin başında gelen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, denetlemelerden çıkan “sıfır hata”lı üretimi ile kaliteye verdiği yüksek önemi ispatlamıştır.
 
Kalite ayı faaliyetleri kapsamında düzenlenen slogan yarışması, kalite kaizeni yarışması ve bilgi yarışmasında İlk üçe giren çalışanlar Kalite Konferansı’nda ödüllerini aldı. Kasım ayı boyunca yarışmaların yanı sıra çeşitli eğitim programlarıyla ve hazırlanan kalite panosuyla, çalışanların bilgilendirilmesi ve etkinliklere katılımlarının teşvik edilmesi için çalışmalar sürdürüldü. Çalışanlara ödüllerini veren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. Genel Müdür ve CEO’su Orhan Özer, “Üretim kalitemiz, her zaman önceliğimiz oldu. En güçlü yönümüz olarak, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin kalite düzeyi, Japonya’daki fabrikalar seviyesindedir. Yönetim olarak desteklerimiz ve tüm çalışanların en üst seviyede katkıları ile bu başarıya ulaşılmıştır” dedi.
 
Her yıl Kasım ayını kalite, Mayıs ayını iş güvenliği, Haziran ayını ise çevre çalışmaları için özelleştiren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, bu tür etkinliklerle çalışanların üretim ve iş süreçlerinde daha aktif rol almasını, ilgili temalara dikkat çekip, daha detaylı bilgilendirerek, organizasyonel gelişimi amaçlıyor. Kalite ayı kapsamında yapılan etkinlikler Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye yan sanayilerinde de gerçekleştiriliyor.