TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Teknik Proje Yarışması Düzenledi

24 Kasım 2015
 Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle bu yıl 10’uncusu düzenlenen Ortaokul ve Liseler Arası Teknik Proje Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
 
Sakarya genelinde Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen Teknik Proje Yarışması’nın ödülleri törenle sahiplerini buldu.  Toplam 251 öğrencinin 182 projeyle katılım gösterdiği Teknik Proje Yarışması’nın ödül töreni Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Konferans Salonu’nda düzenlendi. Törene, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Baş Koordinatörü ve Genel Müdür Danışmanı Hiroshi Kato ile Finans ve İdari İşler Direktörü Tamer Beksan’ın yanında Sakarya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Oğuzhan Özkan da katıldı.
 
Çevre ve otomasyon kategorilerinde 37 öğrenci tarafından üretilen 20 proje ödüllendirildi. Proje kapsamında derecede en fazla öğrencisi olan lise Geyve METEM Lisesi olurken, en fazla dereceye giren öğrenci çıkaran ortaokul ise Mithat Paşa Ortaokulu oldu. Ödül töreninde 1’inci olan öğrencilere iPad, 2’nci ve 3’üncülere Asus 3G Tablet, 4’üncü ve 5’incilere ise sırt çantası hediye edildi.
 
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Finans ve İdari İşler Direktörü Tamer Beksan, ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Toplumla birlikte sürdürülebilir gelişimi hedefleyerek, eğitim ve çevre konularında sosyal sorumluluk projeleri yürütmekteyiz. Bu kapsamda, ilimizde yürüttüğümüz faaliyetlerimizden birisi de Teknik Proje Yarışması’ dır. Bu yıl, aktivitemizin onuncu yılı. Bugüne kadar yarışmamıza katılan öğrenci sayısı 4.500’e ulaştı. Yeni fikirlerin üretilmesini ve bunların projelendirilerek hayata geçirilmesini amaçladığımız teknik proje yarışması, prensiplerimiz olan “sürekli iyileştirme” ve “insana saygı” yı çok güzel yansıtmaktadır. Gençlerimizi teşvik etmek, gelişim çabalarını desteklemek hem onları yüreklendiriyor, hem de bizlerin geleceğe daha güvenli bakmasını sağlıyor” ifadelerini kullandı.
 
Törene katılan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Oğuzhan Özkan ise, “Öğrencilerimize proje hazırlama ve ekiple çalışma kültürü kazandıran bu tür çalışmaların her zaman destekçisiyiz. Bu çalışmalarla birlikte Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye,  Sakarya için sadece işgücü sağlayan bir kurum olmadığını, sosyal sorumluluk ve eğitim gibi konularda aktif rol alarak göstermektedir. Yaptığımız bu işbirliğinin her yıl daha da gelişerek devam etmesini diliyor, öğrencilerimize, şehrimize ve dolayısıyla Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’ ye katkı sağlaması temenni ediyorum” dedi.