TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye'ye İhracat Ödülü

24 Kasım 2015
 Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından her yıl yapılan değerlendirmede Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 2014 yılında ilk 1000 ihracatçı firma arasından 8’inci sırada yer alarak ödüle hak kazandı.
 
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından her yıl düzenlenen ‘2014 yılı ihracat Şampiyonları Ödül Töreninde, geçen yıl yaptığı  1 milyar 813 milyon USD’lık ihracatıyla ilk 10 firma arasında 8’inci sırada yer alırken, bir önceki seneye göre ihracatında % 24 artış gerçekleştirdi. 
 
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Orhan Özer, Türkiye genelinde en fazla ihracat yapan ilk 10 firmadan biri olarak ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. 
 
Ülkemizin 2023 hedeflerine sağladıkları katkıdan dolayı büyük gurur duyduklarını ifade eden Orhan Özer, “Türkiye bugün dünyanın önde gelen otomotiv devlerinin en başarılı üretim üssü durumundadır. Üretim merkezi olarak gerek bölgeye, gerekse ülkemize sağladığımız ihracat payında ilk 10 firma içinde yer almak ve geçen yıla göre önemli bir artışla bu ödüle layık olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduk. Geçen yıl sonu aldığımız teşvik belgesiyle birlikte yapacağımız yeni yatırımlarla büyük bir özveri ve yüksek performansla çalışmalarımızı sürdürüp, Sakarya’mıza ve ülkemize katkılarımıza devam edeceğiz” dedi.