TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Dünya Kadınlar Günü Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.'de Kutlandı

08 Mart 2016
 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.’de düzenlenen programa Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu katıldı.
 
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında kutlama programı gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen buluşmada Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, eşi Gönül Toçoğlu, Toyota Fabrikası Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yasuhiko Ishibashi, Büyükşehir Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce ile fabrika yöneticileri ve kadın çalışanlar da yer aldı.
 
Programda konuşan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yasuhiko Ishibashi, “Hepimiz biliyoruz ki, kadınlar bilgi ve becerileriyle ve işgücüne katılımlarıyla, ekonomide giderek artan bir rol oynuyorlar. Ben de zorlu iş ortamında gösterdikleri büyük çabalar için tüm kadın çalışanlarımıza teşekkür etmek istiyorum” dedi.
 
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise “Bu tür anma günlerinin kadınların ülkemizde ve dünyada yaşadığı sorunların ortadan kaldırılması hedefinde önemli bir yer tuttuğuna inanıyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü kutluyorum” dedi.
 
Konuşmanın ardından program iki kurumun kadın çalışanlarına karşılıklı hediyeler takdim etmesi ve fotoğraf çekimiyle son buldu.