TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Toyota Otomotiv Sanayi’den Trafik Konulu Resim Yarışması

13 Mayıs 2016
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Sakarya genelinde düzenlenen Trafik Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında, trafik güvenliği farkındalığını artırmak amacıyla düzenlediği resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.
 
Ulusal Trafik Haftası kapsamında 10 Mayıs Salı günü Serdivan Trafik Parkı’nda gerçekleşen il kutlamalarına İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Serdivan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay Emin Dursun, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ve Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Hiroshi Kato’nun yanında çok sayıda davetli ile öğrenci katıldı.
 
Protokol konuşmalarının ardından, Zübeyde Hanım Ortaokulu öğrencileri tarafından trafik kurallarıyla ilgili şiirler okundu, tiyatro ve halk oyunları gösterileri yapıldı.
 
Programın sonunda Toyota Otomotiv Sanayi tarafından düzenlenen ve 251 öğrencinin katıldığı trafik güvenliği temalı ilkokullar arası resim yarışmasında dereceye giren 20 öğrenciye ödülleri protokol tarafından verildi.
 
İnsana saygı anlayışı çerçevesinde trafik güvenliğini temel konularından biri olarak kabul eden Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, bu konuda çocuklar için resim yarışmasının yanında trafik okulu gibi projeler de gerçekleştiriyor. Bugüne kadar çizdikleri resimlerle yarışmaya dahil olan 3 binden fazla öğrenci ile trafik okulunda eğitim alan 4 bine yakın öğrenci, gelecekte trafik konusunda daha bilgili ve başkalarına örnek insan olma yolunda ilk adımlarını attılar.