TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Toyota Otomotiv Sanayi Çalışanlarından Kızılay'a Kan Bağışı

03 Mayıs 2017
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye çalışanları, Kızılay’ın “Güvenli Kan Temini Projesi” kapsamında kan bağışı kampanyasına bu yıl da katıldılar. Toyota Otomotiv Sanayi, çalışanları ile birlikte Kızılay’ın kan bağışı kampanyalarına 2010 yılından bu yana düzenli olarak destek veriyor.
 
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye çalışanları, Sakarya Kızılay Kan Bağışı Merkezi tarafından düzenlenen “Güvenli Kan Temini Projesi” kampanyasına katılımda bulundular. Toyota Otomotiv Sanayi’nin Sakarya’daki fabrikasında çalışanlar, 15-16 ve 22 Şubat tarihlerinde 3 gün boyunca kan bağışında bulundular. Proje kapsamında toplam 242 Toyota Otomotiv Sanayi çalışanı kan bağışında bulundu. Çalışanlar, kişisel anlamda sosyal sorumluluklarını yerine getirmenin mutluluğunu yaşarken, bu örnek davranış ile kan bağışının önemine de dikkat çektiler.
 
Kızılay Kan Bağışı Merkezi yetkilileri yakın ilgi ve destekleri için Toyota Otomotiv Sanayi çalışanlarına ve yönetimine teşekkür ederken “Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır” yaklaşımıyla herkesin kan bağışında bulunması gerektiğini söylediler.