TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Toyota Otomotiv Sanayi'den Trafik Konulu Resim Yarışması

10 Mayıs 2017
Trafik güvenliği ile ilgili farkındalığın geliştirilmesi ve trafikte sorumluluk bilincinin arttırılması konusunda aktif sorumluluk üstlenen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, bu yıl da Sakarya genelinde Trafik Haftası kutlama etkinliklerine katılımda bulundu.
 
 
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile “Trafikte Yayalar, Uyulması Gereken Kurallar” konulu resim yarışmasının ödül töreni, İl Trafik Haftası kutlamaları kapsamında gerçekleştirildi.
 
Trafik güvenliği bilincini arttırmak, farkındalık yaratmak ve çocuk gelişiminde önemli bir rolü olan resim sanatını öğrencilere sevdirmek amacıyla gerçekleştirilen resim yarışmasına bu yıl 380 resim katıldı ve dereceye giren 20 öğrenci ödüllendirildi.
 
Trafik Haftası kapsamında 9 Mayıs Salı günü Erenler Trafik Parkı’nda gerçekleşen il kutlama etkinliklerine Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, İl Emniyet Müdür Vekili Cengiz Danışan, İl Jandarma Alay Komutanı Emin Dursun, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Hiroshi Kato, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Kıdemli Başkan Yardımcısı Necdet Şentürk ile birçok davetli ve öğrenci katıldı.
 
Etkinliklerde gerçekleşen protokol konuşmalarının ardından, Mehmet Gölhan Ortaokulu tarafından hazırlanan program izleyenler tarafından büyük beğeni topladı. 380 öğrencinin katıldığı “Trafik Güvenliği” temalı resimlerin sergilenmesinin ardından 20 öğrenciye ödülleri protokol tarafından takdim edildi.
 
Çocuklar için resim yarışmasının yanında trafik okulu gibi projeler de gerçekleştiren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, temel ilkelerinden biri olan insana saygı anlayışını genç nesillere de aşılıyor. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin bugüne kadar gerçekleştirdiği resim yarışmasına 3.573 öğrenci katıldı ve trafik okulunda 4317 öğrenci eğitim aldı.