TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Yıllık Sosyal Sorumluluk Faaliyetlerini Tamamladı

19 Temmuz 2017
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye 2010 yılında bu yana gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk faaliyetlerine bu yıl da devam etti. Çevre Turu ve Trafik Güvenliği Okulu projeleriyle 2016-2017 eğitim yılında bini aşkın öğrenciye ulaşılırken, yedi yıldır toplam on bine yakın öğrenciye çevre ve trafik güvenliği bilinci aşıladı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle katılımcıların çevre ve trafik gibi iki hayati konuda erken yaştan itibaren farkındalık kazanmasını amaçlayan projelere bu yıl 25 okul dahil oldu.
 
Çevre Turu projesine Sakarya’dan 12 okul ve 518 öğrenci katılırken, Ortaokul 1’inci sınıf öğrencilerine yönelik olan projede çevre ile ilgili öğretici sunum ve filmler izlendi. Atık su arıtma tesisi ve güneş enerji sistemlerini inceleme imkanı bulan öğrenciler, fabrika gezisi sırasında çevreye duyarlı bir üretim sürecini yerinde inceledi. Katılımcıların geri dönüşümün önemini kavrayıp çevre duyarlılıklarını geliştirmeleri adına atık ayrıştırma oyunu içeren projeye geride kalan yedi yılda 5 bin 500’ü aşkın öğrenci dahil oldu.
 
Çocuklarda erken yaşta trafik güvenliği bilincini geliştirmeyi amaçlayan Trafik Okulu projesine ise 2016-2017 eğitim yılında yine Sakarya’dan 13 okuldan toplam 549 öğrencinin katılımı sağlandı. İlköğretim 3’üncü sınıf öğrencilerine yönelik olan projeye bugüne kadar 4 bin 317 kişiye ulaşıldı. Trafik ile ilgili filmler izlenip trafik ışıkları ve yaya yollarından güvenli geçiş için pratik yapılan projede, emniyet kemeri ve trafikte görünürlükle ilgili uygulamalar da yapıldı.
 
Farkındalık oluşturan projeleriyle öğrencilerin erken yaşta sosyal bilinçlerine katkı sağlamayı amaçlayan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, gelecek eğitim yıllarında da çevreye ve trafik güvenliğine duyarlı bireyler yetişmesi için faaliyetlerini sürdürecek.