TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye'de Meme Sağlığı Semineri

03 Kasım 2017
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” kapsamında kadın çalışanlarına yönelik meme sağlığı konulu seminer düzenledi.
 
Toyota Otomotiv Sanayi, çalışanlarını bilinçlendirmeye yönelik gerçekleştirdiği çalışmalarına devam ediyor. Tüm dünyada “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” olarak kabul edilen Ekim ayında Toyota Otomotiv Sanayi, kadın çalışanlarına yönelik meme sağlığı konulu bir seminer organize etti. Acıbadem Kocaeli Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Mustafa Emirleroğlu’nun konuşmacı olduğu 31 Ekim’de fabrikada düzenlenen seminerde, yaklaşık 8 kadından birinin kapısını çalan meme kanserinin erken teşhisle tedavi edilebilir olduğuna dikkat çekildi.
 
İlerleyen yaş, alkol ile sigara kullanımı, yağlı beslenme ve hareketsiz yaşam gibi faktörlerin meme kanseri riskini artırdığını söyleyen Emirleroğlu, “Kadınlarda en sık görülen kanser türü olan meme kanserinin görülme sıklığı her geçen yıl artmasına rağmen bu hastalıktan kaynaklı ölüm sıklığı azalmaktadır. Bunun nedeni sürekli gelişen teknoloji ve buna bağlı olarak gelişen tanı ve tedavi yöntemleri. Ancak ileri teknolojiyle uygulanan tüm tedavi yöntemleri, ölüm oranını azaltsa da meme kanserinde hayat kurtaran en önemli faktör erken tanıdır” ifadelerini kullandı.