TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Trafik Konulu Resim Yarışması’nın Kazananları Ödüllendirildi

18 Mayıs 2018

Erken yaşlarda trafikte sorumluluk bilincinin artırılması ve trafik güvenliğiyle ilgili farkındalığın geliştirilmesi konusunda çalışmalarına devam eden Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Sakarya genelinde Trafik Haftası kutlama etkinliklerine 13 yıldır katılmaya devam ediyor .

 

Trafik güvenliği bilincini artırmak ve öğrencilerin gelişiminde önemli bir yeri olan resim sanatıyla iç içe olmalarını sağlamak amacıyla Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen “Trafikte Yayalar, Uyulması Gereken Kurallar” konulu resim yarışmasının kazananları belli oldu. 280 çalışmanın katıldığı yarışmanın ödül töreni İl Trafik Haftası kutlamaları kapsamında gerçekleştirilirken, dereceye giren 20 öğrenci ödüllendirildi.

 

Trafik Haftası kapsamında 8 Mayıs Salı günü Erenler Trafik Parkı’nda gerçekleşen il kutlama etkinliklerine Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, İl Emniyet Müdürü  Fatih Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Kıdemli Başkan Yardımcısı Necdet Şentürk ile birçok davetli ve öğrenci katıldı.

 

Çocuklar için resim yarışmasının yanında ”Trafik Okulu”  gibi projeler de gerçekleştiren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, temel ilkelerinden biri olan insana saygı anlayışını trafik güvenliği ile özdeşleştirerek genç nesillere de aşılıyor. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin bugüne kadar gerçekleştirdiği resim yarışmasına 3 bin 853  öğrenci katıldı ve trafik okulunda 5 bin 157  öğrenci eğitim aldı.

Böylece trafik güvenşiği konusunda 9 bine yakın çocuğa ulaşılmış oldu.