TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’de “Çevre Ayı” Başladı

29 Haziran 2018

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye tarafından bu yıl 16’ıncısı düzenlenen çevre ayı faaliyetleri başladı. Haziran ayı boyunca çalışanlar ve ailelerinin katılımı ile gerçekleştirilecek çeşitli aktivitelerle, toplumun çevresel konulardaki farkındalığının arttırılması hedefleniyor.

 

2016 yılında Toyota Japonya tarafından paylaşılan “Toyota 2050 Çevre Hedefleri” kapsamında 2050 yılına kadar çevre üzerindeki olumsuz etkisini en aza indirmeyi planlayan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, daha çevreci araçlar üretmek ve geri dönüşümü hayatın her alanında benimseyip gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Bu yılki Çevre ayında, hedeflerin çalışanlar ve toplum tarafından daha iyi anlaşılabilmesi ve biyolojik çeşitliliğin korunması yönünde katkı sağlamak amacıyla Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, çalışanlarının katılımının sağlanacağı çeşitli aktiviteler planlandı. Fabrikanın çeşitli noktalarına bilgilendirici afişler ve posterler yerleştirerek tüm çalışanların ve ziyaretçilerin farkındalığının arttırılması amaçlanıyor. Çevre ayı süresince su, enerji ve atık azaltımı faaliyetleri ile birlikte Bahar Temizliği aktivitesi düzenlenmesi yer alıyor.

 

Daha yeşil ve temiz bir çevre hedefi doğrultusunda biyolojik çeşitliliğin korunması konusuna önem veren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, “Doğa ile Uyum İçerisinde Bir Toplum Oluşturma Mücadelesi” kapsamında fabrika sınırlarında bulunan canlı ve bitki türlerini araştırıp, çeşitliliğin görsellerini çalışanları ile paylaşacak.