TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’de Çevre Ayı Temizliği

18 Temmuz 2018

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’de bu yıl 16’ıncısı düzenlenen Çevre Ayı faaliyetleri tamamlandı. Ay boyunca çalışanlar ve ailelerinin katılımlarıyla yapılan aktivitelerde çevresel duyarlılık konusuna vurgu yapıldı.

 

Çevreci araçlar üreterek geri dönüşümü her alanda destekleyen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, bu yıl da Çevre Ayı faaliyetlerini verimli bir şekilde tamamladı. Çevre ayı kapsamında çalışanların katılımı ile fabrika yaklaşım yollarında 5S aktivitesi gerçekleştirilirken, kağıt, plastik, cam, metal ve zararlı olmak üzere toplamda 41 kg atık toplandı. Ayrıca kuş evleri ve yemlikler meydana getirip fabrika içinde daha yaşanılabilir bir ekosistem oluşturmak için çalışmalar yapıldı.

 

Çevre Ayı süresince fabrikanın çeşitli noktalarına farkındalık yaratmak amaçlı afişler yerleştiren Toyota Otomotiv Sanayi, “Doğa ile Uyum İçerisinde Bir Toplum Oluşturma Mücadelesi” kapsamında fabrika sınırları içerisinde bulunan ağaç ve bitki türlerini inceleyip çeşitliliğin artırılması anlamında da çalışmalarını sürdürdü.