TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Trafik Konulu Resim Yarışması’nın Kazananları Ödüllendirildi

27 Mayıs 2019

Trafik güvenliğiyle ilgili farkındalığın geliştirilmesi ve erken yaşlarda trafikte sorumluluk bilincinin artırılması amacıyla faaliyetlerini sürdüren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleşen trafik konulu resim yarışmasının kazananları belli oldu.

 

Trafik güvenliği bilincini artırmak ve öğrencilerin gelişiminde önemli bir yeri olan resim sanatıyla iç içe olmalarını sağlamak amacıyla Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilen “Trafikte Araçlar ve Yayalar, Uyulması Gereken Kurallar” konulu resim yarışmasının kazananları belli oldu. Yarışmanın ödül töreni İl Trafik Haftası kutlamaları kapsamında Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilirken, dereceye giren 20 öğrenci ödüllendirildi.

 

Trafik Haftası kapsamında 8 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşen il kutlama etkinliklerine Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayır ve Sakarya İl Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Baş, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Toshihiko Kudo ile birçok davetli ve öğrenci katıldı.

 

Çocuklar için resim yarışmasının yanında ”Trafik Okulu”  gibi projeler de gerçekleştiren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, temel ilkelerinden biri olan insana saygı anlayışını trafik güvenliği ile özdeşleştirerek genç nesillere de aşılıyor.