TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’de Geleneksel İftar Buluşması

27 Mayıs 2019

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye geleneksel iftar buluşmasının 8’incisi, 21 Mayıs Salı akşamı Sakarya’daki üretim tesislerinde gerçekleşti.

 

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin geleneksel iftar buluşması, fabrikanın Genel Müdür ve CEO’su Toshihiko Kudo ve Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Necdet Şentürk’ün ev sahipliğinde gerçekleşti. Buluşmaya Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Sakarya Üniversitesi Rektörü Fatih Savaşan ve Sakarya Uygulamaları Bilimler Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ali Fuat Boz’un yanı sıra fabrika çalışanları ile Sakarya yerel basın temsilcileri de katıldı.

 

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Toshihiko Kudo birlik ve beraberlik duygularının öne çıktığı Ramazan ayını tebrik ederken, geleneksel iftar buluşmalarına katılımlarından dolayı başta Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir olmak üzere protokole, yerel basın temsilcilerine ve tüm davetlilere teşekkürlerini sundu. Bu yıl başında seri üretimine başlanan Yeni Corolla’yı toplamda 148 ülkeden oluşan ihracat pazarlarımızda gösterilen ilgiden dolayı büyük bir memnuniyet duyuyoruz.  Elde ettiğimiz başarıları yetenekli, kalifiye ve işine yürekten bağlı çalışanlarımıza ve yan sanayilerimizin yakın iş birliklerine borçluyuz. Yüksek üretim ve ihracat rakamlarımız ile ilimiz Sakarya’ya, ülke ekonomisine ve topluma değer katmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.