TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’ye Sıfır Atık Plaketi

18 Mart 2020

Sosyal sorumluluk alanında eğitim, çevre ve trafik konularında topluma değer katan projelere imza atan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye “Sıfır Atık Projesi” kapsamında yapmış olduğu çalışmalar ve vermiş olduğu desteklerden dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sakarya  Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından plakete layık görüldü.

Toplumun ihtiyaçlarını göz önüne alarak önemli projelere imza atan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, israfın önlenmesini ve kaynakların daha verimli kullanılmasını sağlayarak çevreyle dost üretim gerçekleştirirken ayrı zamanda sosyal sorumluluk faaliyetleriyle çevre  bilincinin artmasına katkı sağlıyor.

 

Çevre bilincine dikkat çekildi

 

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye ve Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleştirilen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın “Sıfır Atık Projesi” kapsamında 16 Mayıs ve 13 Haziran 2019 tarihlerinde Adapazarı Atatürk İlkokulu/Ortaokulu ve Aykut Yiğit Ortaokulu’nda tören düzenlendi. Törende çevrenin korunması ile ilgili öğrencilerin hazırladıkları yazı ve şiirler okunarak çevre bilincine dikkat çekildi. Belirlenen noktalarda atıkların kaynağında ayrıştırılması için atık toplama istasyonları oluşturuldu. Yaklaşık 2.000 öğrenciye çevre bilinçlendirme broşürü dağıtılarak atık türleri ve atıkların geri kazanımı hakkında önemli noktalara vurgu yapıldı. Tören, tüm öğrencilerin günün anısına elleriyle yaptıkları boyama çalışması ve sonrasında ağaç dikimi aktivitesi ile birlikte sona erdi.

 

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’ye Sıfır Atık plaketi verildi

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye çevre  faaliyetleri  nedeniyle Sıfır Atık plaketine layık görüldü. Çevre ve Şehircilik İlk Müdürü Nedim Arsal, Yardımcı Tesisler ve Çevre Bölümü’ne, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye adına 14 Ocak günü “Sıfır Atık” plaketini takdim etti.

 

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, sosyal sorumluluk faaliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor.