TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye İçin Öncelik İş Güvenliği

18 Mart 2020

İş güvenliği konusunda farkındalık yaratmak isteyen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye faaliyetlerini sürdürdüğü Sakarya’daki fabrikasında “İş Güvenliği Tiyatrosu’nu ve İş Güvenliği Bilgi Yarışması”nı düzenleyerek her alanda “Önce İş Güvenliği”ni bir kez daha vurguladı.

 

İş güvenliği kültürünün gelişmesi, farkındalığın arttırılması, doğru davranış modellerinin kazanılması ve iş kazalarının önüne geçilmesini amaçlayan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Sakarya üretim tesislerinde kurum içi çalışanlarına yönelik kendi çalışanlarının yönetip oynadığı iş güvenliği tiyatrosunu ve iş güvenliği bilgi yarışmasını gerçekleştirdi.

 

 

İş Güvenliği Tiyatro ile Anlatıldı

 

İş Güvenliği Ay’ında gerçekleştirilecek tiyatronun amacı, teorik bilginin yanı sıra örneklerle zenginleştirilip, uygulamalı olarak Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye çalışanlarının aktif katılımı ile farkındalık oluşturmaktı. Ünlü düşünür Konfüçyüs’ün “bana anlatırsan unuturum, bana gösterirsen hatırlarım, beni dahil edersen anlarım” felsefesinden yola çıkılarak ilk kez yapılan iş güvenliği tiyatrosuna katılım sağlayan çalışanlar, oyunların konularını belirleyerek, interaktif komedi ve  doğaçlama türüyle oyunların içinde rol aldı.

 

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye çalışanları, iş güvenliği tiyatrosu ile teorik bilgiyi öğrenerek, uygulayarak ve deneyimleyerek iş sağlığı ve güvenliği bilgilerini tazeledi. İş güvenliği kültürünü geliştiren tiyatro gösterisine, farklı seanslarda 400’ün üzerinde çalışan katıldı.

 

İş Güvenliği Bilgi Yarışması’nın 2.’si düzenlendi

 

İş güvenliği kültürünün sadece iş kuralları çerçevesinde değil, hayatımızın her alanında sürdürülebilir olması gerektiğini vurgulayan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, İş Güvenliği Bilgi Yarışması’nın ikincisini düzenledi. Fabrikanın tüm bölümlerinden toplam 128 takım ve 284 personelin katıldığı iş güvenliği bilgi yarışmasında, çalışanlar eğlenerek bilgilerini tazeleme ve sınama fırsatı yakaladı. Üst yönetimin katılımıyla gerçekleşen yarışmada, final etabının ardından çalışanlar hediyelerle ödüllendirildi.

 

Üretim ve ihracatta rekorlar kırarak Türkiye ekonomisine değer katan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin iş sağlığı ve güvenliği konusundaki çalışmaları devam edecek.