TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Yeni Toyota Auris: Yeni C segment modeli

22 Mart 2010
 Toyota’nın yeni Hatchback modeli Auris, Türkiye fabrikasında Corolla Verso, İngiltere fabrikasında ise Avensis modeli ile birlilkte üretilecektir.
 
Avrupa pazarında Hatchback modeline yönelik yüksek talebi karşılama amacı ile geliştirilen Auris modelinin Türkiye fabrikasında üretilme kararının ardında, Toyota’nın “pazara en yakın yerde üretim yapma” temeline dayanan yerlileştirme stratejisi yatmaktadır.
 
Toyota Türkiye Şirket Genel Müdürü ve CEO’su Sayın Kazuhiro Kobayashi: “Yüksek kalitede üreteceğimiz Auris modeli, Toyota’nın Avrupa’da 2008 yılı itibariyle 1,2 milyon adet olan araç satış hedefini gerçekleştirmesine katkıda bulunacaktır.” dedi.
Adapazarı fabrikasında yılda yaklaşık 60.000 adet üretilecek olan Auris, üretimin %40’ını oluşturacaktır.
 
 
Yüksek kalitesi, farklı dizaynı, geniş iç hacmi ve konforu ile Auris, Adapazarı fabrikasında, 3 dizel ve 2 benzinli motor seçenekleri ile 3 ve 5 kapılı olarak üretilecektir. Auris, aynı zamanda Euro IV emisyon standartları ile de uyumludur.
 
Auris tüm bu özellikleri ile Toyota’nın Avrupa’daki satışlarını arttırma stratejisinin merkezinde yer alan bir model olacaktır.