TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Toyota Türkiye’de Görev Değişikliği

22 Mart 2010
Adapazarı - Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye AŞ’den yapılan açıklamaya göre, Toyota Türkiye Genel Müdür ve CEO'su Sn.Kazuhiro Kobayashi’nin Japonya’da yeni bir göreve atanması ile birlikte, şirketin Genel Müdür ve CEO’luğu görevini 22 Haziran 2007 tarihi itibarıyla Sn.Tamer Ünlü üstlendi.
 
1947 yılında Adana’da doğan Tamer ÜNLÜ, ilk ve orta öğretimini aynı şehirde tamamladıktan sonra, çalışmak ve üniversite eğitimi görmek için gittiği İngiltere’den, 1974 yılında, “Makina ve İmalat Mühendisi” olarak geri döndü.
 
Sabancı grubu şirketlerinden Temsa’da görev yaptığı 16 yıllık dönemde, otomotiv grubunu oluşturarak Mitsubishi markasının Türkiye’ye getirilmesi ve ardından da otobüs fabrikasının kurulmasıyla yerli üretime geçilmesinde görev aldı.
 
Sn.ÜNLÜ, buradaki görevinin ardından, 1990 yılında Toyota projesinin başlamasıyla Adapazarı’ndaki fabrikanın kurulması ve üretime geçirilmesi sorumluluğunu üstlendi.
 
Şirkette Üretim Direktörü ve Üretim Genel Müdürü olarak verdiği hizmetlerin ardından, Sn.Tamer Ünlü 22 Haziran 2007 tarihi itibariyle Toyota Türkiye’nin Şirket Genel Müdürü ve CEO’luğu görevine atandı. Sn.ÜNLÜ, evli ve 2 çocuk babasıdır.