TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Çevre Turu Aktivitesi

22 Mart 2010
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. 2006 yılından bu yana ilimizde gerçekleştirmekte olduğu teknik proje yarışması, trafik güvenliği bilinci geliştirme projesi ve ilkokullar arası futbol turnuvası gibi sosyal sorumluluk faaliyetlerine çevre konusunda yeni bir proje olarak “çevre turu” aktivitesini ekledi.
 
Çevre Turu aktivitesi ile çocukların çevre dostu bir üretim tesisinin gerek üretim alanlarını gerekse çevre ile ilgili tesis ve faaliyetlerini yerinde görerek tanımaları ve bu yolla çevre bilinçlerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Aktivite ilkokul 4. ve 5. sınıf öğrencilerine yönelik olup, içeriğinde Toyota Türkiye’ye yapacakları ziyaret, izleyecekleri sunum ile başlayacak, üretim alanları, güneş enerjisi kullanım alanları ve çevre ile ilgili tesislerin yerinde incelenmesi yer almaktadır.
 
Bu yıl ilk kez başlayan Çevre Turu aktivitesinde, ilk olarak içinde bulunduğumuz ilçe olarak Arifiye ilköğretim okullarından kapsamdaki öğrencilerin ilk grubunda yer alan Üzeyir Garih İlköğretim Okulu ve Bekir Sıtkı İlköğretim Okulu’ndan 60 öğrenci Toyota Türkiye’yi 19 Kasım günü ziyaret ettiler. Bir sonraki grup ise 20 Kasım tarihinde Çevre Turu yapacak olup, Nisan ayına kadar 4 grup daha Çevre Turu yapmış olacak.
 
İlk Çevre Turu’nda öğrencilere seslenen Kurumsal İletişim Bölümü Müdürü Sn.Muhsin Güneşlik “Çevre, günümüzde hem ülkemizde hem de dünyada en güncel sorunlardan biridir. Sorunların çözümüne katkıda bulunmak üzere atılan en küçük çaba bile çok önemlidir. Sizin duyarlılığınız gelecekte bu sorunların azalmasına katkıda bulunacaktır. Bu aktiviteye desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim ve Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ederiz “ dedi.