TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Trafik Güvenliği - 2010

09 Ağustos 2010
7 Mayıs 2010 tarihinde, trafik haftası vesilesi ile AFA konferans salonunda, Hakkı Demir İlköğretim Okulu’nun etkinlikleri esnasında gerçekleşen 7500 ilkokul birinci sınıf öğrencisine trafik eğitim seti dağıtımı ve “Trafikte Araçlar ve Yayalar, Uyulması Gereken Kurallar” temalı ilkokul birinci sınıf öğrencilerine yönelik resim yarışmasında en başarılı 20 resmin ödül törenine Toyota Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Sn.Orhan Özer katılımda bulundu. Törenin bitiminden sonra birinci sınıf öğrencilerine eğitim dosyaları protokol ve Toyota Türkiye yetkilileri tarafından takdim edildi.
 
 
Düzenlenen törende Toyota Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Sn.Orhan Özer şunları söyledi: “Trafik, gün geçtikçe büyüyen bir sorun olarak ülkemizde en üst sıralarda yer almaktadır. Trafik kazalarının %50sinin insan hatasından kaynaklandığı belirlenmiştir. İnsan hataları ise trafik güvenliği konusunda yetersiz bilinçlenme nedeniyle oluşmaktadır. Toyota Türkiye olarak biz, trafik eğitiminin okulda ve ailede erken yaşlardan itibaren verilmesinin gerekliliğine inanıyoruz. Bu nedenle, ilkokul birinci sınıf öğrencilerine yönelerek, gelecekte trafik güvenliği konusunda daha bilinçli bir nesil oluşumuna katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu yıl Sakarya ilkokul öğrencilerine yönelik faaliyetimizin beşinci yılıdır. Bu yıl, gönüllü çalışanlarımız da projeye aktif katkıda bulundular. Bu vesile ile başarılı öğrencileri ve bu projede desteği olan herkesi kutlamak istiyorum. Tüm bu çabaların sonucu olarak gelecek nesillerin çok daha yüksek trafik bilincine sahip olacağını ve onların sayesinde trafik sorununun ülkemizin gündeminde alt sıralara düşeceğini umuyorum”
 
İlkokul birinci sınıf öğrencilerine yönelik olarak hazırlanan 7.500 adet eğitici dosya içinde, çocuklara yönelik trafik işaretlerini akılda kalıcı bir şekilde öğretmeyi amaçlayan okul araç gereçlerinin yanısıra çeşitli oyunlar, ayrıca ebeveynlere yönelik bilgilendirici bir el kitabı yer alıyor.