TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Avrupa'da Satılan 20 Milyonuncu Toyota: Verso

11 Kasım 2010
Sakarya — Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye AŞ (Toyota Türkiye)’den yapılan açıklamaya göre, Avrupa’da satışı gerçekleşen 20 milyonuncu Toyota aracı, Türkiye fabrikasında üretilen Verso oldu. 20 milyonuncu Toyota’nın satışı, İspanya’da gerçekleşti. 5 Kasım tarihinde Toyota İspanya tarafından Madrid’de gerçekleşen ve Toyota Türkiye Genel Müdür ve CEO'su Sn.Orhan Özer’in de katıldığı törende 20 Milyonuncu Toyota, Verso, alıcısına teslim edildi.
 
 
Toyota İspanya tarafından Madrid’de gerçekleşen ve Toyota İspanya üst yönetiminden Katsuhito Ohno ve Jacques Pieraerts’in ev sahipliği yaptığı törene Toyota Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Sn.Orhan Özer’in yanısıra Toyota Avrupa Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Miguel Fonseca da katıldı. Avrupa’da satılan 20 milyonuncu Toyota-Verso, törene katılan Toyota yöneticileri tarafından sahiplerine teslim edildi.
 
Törende yaptığı konuşmada Sn.Orhan Özer: “ Avrupa’da satılan 20 Milyonuncu Toyota’nın Verso olmasından onur duydum. 1994 yılından bu yana üretim faaliyetini sürdüren şirketimizde yüksek kaliteli üretim ve güvenirlik artık bir gelenek haline gelmiştir. Bugün Toyota Verso sahibi olarak Toyota ailesine katılan değerli alıcılar, çevreye duyarlı, üstün kaliteli ve sürüş keyfini doyasıya yaşayacakları bir aracı tercih etmiş olmaktadırlar. Bu tercihlerinden ötürü kendilerine teşekkür ederim.” dedi.
 
Toyota Türkiye, Toyota’nın Avrupa’da faaliyette bulunan 9 üretim tesisinden biri olup, Verso ve Auris modellerini üretmektedir. 3.000 çalışanı ve 1.2 Milyar Euro’luk yatırımı ile üretiminin %95’ini başta Avrupa ülkeleri olmak üzere ihraç etmek suretiyle Türk ekonomisine ve topluma katkı sağlamaktadır.