TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Toyota Türkiye’de üretim yeniden başlıyor

03 Mayıs 2011
Toyota Avrupa’nın kararı doğrultusunda, Japonya’dan temin edilen parçaların bir kısmında yaşanan tedarik açığı nedeniyle, 21 Nisan - 2 Mayıs tarih aralığında 8 gün üretime ara veren Toyota Türkiye, 3 Mayıs Salı günü itibarıyla yeniden üretime başlıyor.
 
Japonya’da yaşanan deprem ve tsunami felaketleri sonrası ortaya çıkan parça tedarik problemi Toyota Türkiye dahil Avrupa’daki beş üretim tesisini de etkileyerek, aynı dönemde üretim duruşlarına sebep olmuştu.
 
Konu ile ilgili açıklama yapan Toyota Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Sn.Orhan Özer “Parça tedarik süreci şirketimiz ve Toyota Avrupa tarafından hassasiyetle takip edilmektedir. Şu andaki duruma göre üretimimiz Mayıs ayı içinde kısmen daha düşük seyiyede devam edecektir. Bu süreci, tüm çalışanlarımızla elele, Toyota’ nın temel değerlerinden insana saygı ve sürekli iyileştirme prensipleri doğrultusunda daha da güçlenerek aşacağımızı düşünüyorum. Bu dönem sonrasında ise gerek Toyota Türkiye gerekse Avrupa’da diğer fabrikalarımızın bütün gayretleriyle çalışarak yıl başında planladıkları üretim rakamlarını gerçekleştireceklerine inanıyorum” dedi.