TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Toyota Türkiye – Teknik Proje Yarışması - 2011

03 Haziran 2011
Toyota Türkiye ve Sakarya Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ilköğretimler ve liseler arası Teknik Proje Yarışması bu yıl altıncı kez gerçekleştirildi. Yarışmanın ödül töreni SABITEK açılış töreni ile birlikte gerçekleşti. Çevre ve otomasyon kategorilerinde 500’e yakın öğrenci tarafından üretilen 250 proje içerisinden, 40 projeyi geliştiren 74 öğrenci ve en fazla projesi dereceye giren 1 okul ödül almaya hak kazandı.
 

Törene Toyota Türkiye adına Şirket Genel Müdürü ve CEO’su Sn.Orhan Özer , Kurumsal Strateji Planlama Koordinatörü Takanori Meguro ve Kurumsal İletişim Müdürü Sn.Muhsin Güneşlik katıldılar.

 
Törende konuşma yapan Toyota Türkiye Genel Müdür ve CEO su Sn.Orhan Özer: “ SABİTEK-Sakarya Bilim, Teknoloji, Eğitim ve Kariyer Günleri kapsamında şirketimizin sosyal sorumluluk aktivitelerinden Toyota Teknik Proje Yarışmasının ödül törenini de burada gerçekleştiriyoruz. 2006 yılında başladığımız Toyota Türkiye Teknik Proje Yarışmasına geçen altı yılda 2.000’den fazla öğrencimiz ürettikleri başarılı projelerle katıldılar. Bu yıl da çevre ve otomasyon alanlarında, öğrencilerimizin ürettiği hepsi de çok değerli projeler yarıştı ve bazıları bu yarışı dereceye girerek ve ödül alarak tamamladı. Katılan tüm gençlerimize teşekkür ediyorum, eğitimlerinde ve kariyerlerinde başarılar diliyorum. Toyota’da yeni fikirler üretme, bu fikirleri hayata geçirme temel bir kültürdür. Bilimsel düşünce yapısı ile üretilen her bir öneri, her bir fikir bizim için çok değerlidir. Bu bakımdan, gençlerimizin geliştirdikleri projeleri çok önemsiyoruz. Bizim adına kaizen dediğimiz, sürekli iyileştirme faaliyetleriyle ve yeni fikirlerle projelerini daha da geliştireceklerini umut ediyorum. Bu yarışmaya katılımda bulunan pek çok gencimiz ilerde Türkiye’ye bilim insanları olarak hizmet edeceklerdir. Konuşmamın sonunda öğrencilerini destekleyerek, gelişimlerine katkıda bulunan değerli öğretmenlerimize ve Toyota Türkiye Teknik Proje Yarışmasına desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ederim ” dedi.
 
Yarışmada ilk 10' a giren 74 öğrencinin tamamı Toyota Türkiye tarafından ödüllendirildi. Birincilere dizüstü bilgisayar, ikincilere netbook bilgisayar, üçüncülere ise digital fotograf makinesi hediye edildi. Ayrıca projesi ilk 10' a giren diğer öğrenciler, mansiyon ödülü olarak birer kol saati ile, en çok projesi devreye giren okul ise projeksiyon cihazı ile ödüllendirildi.