TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş.
Yazı Boyutu
a A

Toyota Türkiye’den Çevre Etkinliği

21 Haziran 2011
Haziran ayı, dünya genelinde Toyota tarafından Çevre Ayı olarak çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Toyota Türkiye’de de her yıl çalışanların çevre bilincini geliştirmeye yönelik çeşitli bilinçlendirme faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.
 
Bu faaliyetlerden biri olarak, 18 Haziran 2011 Cumartesi günü, çalışanların katılımıyla Sapanca İl Ormanı’nda gerçekleştirilen çevre etkinliğinde, çevre temizliği ve doğa yürüyüşü yapıldı. Şirket üst yönetiminin ve Japon çalışanların da katılımda bulunduğu etkinlikte, Baş Koordinatör ve Genel Müdür Danışmanı Sn.Hiroshi Adachi de dahil olmak üzere, her kademeden çalışanlar Sapanca İl Ormanı alanındaki etkinlikte aktif bir şekilde yer aldılar.
 
Toyota Türkiye Çevre Gönüllüleri’nin organize ettiği ve katılımcıların çevreye duyarlı bir yaşam biçimi benimseyerek, sağlanabilecek katkıya dikkatlerin çekildiği etkinlikte çalışanlar çevre temizliği ve doğa yürüyüşünün yanısıra çeşitli doğa fotoğrafları çekerek günü en verimli şekilde değerlendirdiler.
 
 
 
Etkinlikle ilgili olarak değerlendirme yapan Toyota Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Sn.Orhan Özer “Çevre kirliliği, insanın doğada yarattığı olumsuz etkidir. Bireysel olarak bazı yanlış tutum ve alışkanlıklarımızla çevreye zarar verebilmekteyiz. Dünyada çeşitli örnekleri ile bilindiği üzere, uygun yatırımlar yapılmadığı takdirde sanayileşme de çevreye zarar verebilmektedir. Biz, Toyota Türkiye olarak, çevreyle dost bir üretim faaliyeti gerçekleştirerek, bölgemizde ve ülkemizde örnek bir fabrika olduğumuza inanıyoruz. Dünya genelindeki çevresel normların en üst seviyesine uygun, çevreyi koruyarak ve tüm önlemleri almak suretiyle çevreye duyarlı bir üretim yapıyoruz.
 
Bunun dışında ilkokul öğrencilerini şirketimize davet ederek gerçekleştirdiğimiz Çevre Turu aktivitesi ile çocuklarımızın bilinçli bireyler olmaları için faaliyetlerimizi ve çevreyle dost üretimimizi yerinde görmelerini sağlıyoruz.
 
Bugün çalışanlarımızın katılımda bulunduğu çevre etkinliğinin amacı ise, toplumun dikkatini çevre konusuna çekmek ve farkındalığı arttırmaktır” dedi.