Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Geleneksel İftar Buluşmasını Gerçekleştirdi

Yazı Boyutu
A
a

Bu yıl 7’ncisi gerçekleşen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Geleneksel İftar Buluşması 4 Haziran Pazartesi günü Sakarya’daki üretim tesislerinde düzenlendi.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin geleneksel iftar buluşması, fabrikanın Genel Müdür ve CEO’su Hiroshi Kato, Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Necdet Şentürk ve Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Toshihiko Kudo’nun ev sahipliğinde gerçekleşti. Buluşmaya Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Garnizon Komutan Vekili Sadık Doğan, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın, Sakarya Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, SATSO Başkanı Akgün Altuğ ve Karaaptiler Muhtarı Sebahattin Tongur’un yanı sıra fabrika çalışanları ile Sakarya yerel basın temsilcileri de katıldı.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Hiroshi Kato, geleneksel iftar buluşmalarına katılımlarından dolayı başta Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu olmak üzere devlet yetkililerine, yerel basın temsilcilerine ve tüm davetlilere teşekkürlerini sunarken, “İnsanların bir araya gelerek yardımlaşma, dayanışma, birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği bu Ramazan ayında da Toyota ailesi olarak sizleri iftar yemeğinde ağırlamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz” dedi. Geçtiğimiz hafta açıklanan İSO 500 sıralamasında listenin 3’üncü basamağına yükseldiklerini belirten Kato, “Hepinizin bildiği gibi geçen yıl tarihimizdeki en yüksek üretim ve ihracat rakamlarına ulaştık. Tam kapasite üretim yaparak 280 bin adet araç ürettik. Toyota C-HR modelimiz sayesinde, toplam otomotiv sanayinin performansına önemli ölçüde katkıda bulunurken, Türkiye’de üretilen toplam otomobil üretiminin yüzde 25’ini gerçekleştirdik. Denizaşırı Toyota üretim tesisleri arasında en iyilerden biri olarak.